Trener personalny Michał Kusyk

  • Miasto: Lublin
  • Poleć: facebook Share on Google+ twitter facebook
Trener personalny Michał Kusyk
Miasto
Lublin
Telefon:
782-454-776
Strona WWW:
http://4everfit.pl/
Strona na Facebooku

„Kulturystyka jest dla mnie”…
pasją, pracą i zabawą.  Jeśli człowiek odnajdzie coś, co pozwoli mu na połączenie tych trzech stanie się naprawdę szczęśliwy.

Już od najmłodszych lat sport pochłaniał mnie do granic możliwości. Gdy inne dzieciaki po zajęciach szkolnych biegły do domu, ja już czekałem na pierwszy ”SKS”. Dziś rozmyślając o tamtych czasach ciężko mi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsza dla mnie była chęć bycia liderem w każdej z dyscyplin sportowych, w jakich tylko szkoła prowadziła dodatkowe zajęcia, czy może przyciągało mnie samo miejsce stadionu, boiska, lub hali i rywalizacji jaka miała na nich miejsce. Mój zapał był doceniany przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy za każdym razem zabierali mnie na wszelkiego rodzaju zawody, pozwalając z dumą reprezentować szkołę.

Pod koniec „podstawówki” rodzice pozwolili mi zapisać się do jednego z lubelskich klubów piłkarskich, w którym już swoje umiejętności stricte futbolowe szkoliłem pod okiem profesjonalnego trenera. Być może i do dziś biegałbym za piłką, jednak po trzech latach mojej gry klub z powodu problemów finansowych przyłączył się do innego, co spowodowało odejście niemal wszystkich moich kolegów z drużyny. Zrezygnowałem i ja.

Liceum – nowa szkoła, nowe miejsce, nowi znajomi, nowe możliwości. Poznany kolega trenujący sztuki walki nie potrzebował wiele czasu, by zarazić mnie swoją pasją. W naszym LO co kilka dni odbywały się zajęcia z tzw. Samoobrony. Dla chłopaka, który nie miał większej styczności ze sportami walki była to głęboka woda, ponieważ jak to zwykle bywa na tego typu zajęciach organizowanych przez placówki edukacyjne o samoobronie nie myślał tam żaden z nas. Być może i nie opanowałem tam nienagannej techniki bokserskiej, czy widowiskowych obaleń, lecz lekcje te z pewnością utwardziły mój charakter, a sztuki walki na dłuższy czas zagościły w moim życiu.

Z kilkoma znajomymi udało nam się znaleźć szkółkę Muay Thai & MMA, gdzie ciężko trenowaliśmy przez kilkanaście miesięcy. W tym samym jednak czasie powoli kompletowałem sprzęt swojej domowej siłowni. Po pewnym czasie zdecydowałem, że w stu procentach chcę poświęcić się budowaniu swojej muskulatury. Był to rok 2010. Z początku krępowało mnie wyjście na publiczną siłownię, czułem się zbyt słaby. Ta sama podświadoma konieczność liderowania, jaka w szkole podstawowej kazała mi pozostawać na kolejnych sportowych zajęciach pozalekcyjnych w tamtym okresie nie pozwalała mi pójść do klubu i być w nim najgorszym.

Dziś wiem, jak ogromnym błędem było moje postrzeganie i jak wiele miesięcy straciłem. Wprawdzie za sprawą internetu i ogólnodostępnych informacji na każdy temat moja wiedza z miesiąca na miesiąc rosła, jednak jak większość początkujących nie potrafiłem odróżnić wartościowych od tych, które tej wartości nie mają. Błądziłem balansując między artykułami, opracowaniami tematów, czy nawet forumowymi postami, w których każdy kolejny był zaprzeczeniem poprzedniego.

Nie do końca pamiętam jak do tego doszło, ale po jakimś czasie nadszedł dzień, w którym kupiłem swój pierwszy karnet. Kulturystyka z miesiąca na miesiąc stawała się coraz większą częścią mojej codzienności. Wiedziałem, że do tego by stawać się coraz lepszym potrzebuję wiedzy, jaką posiadają jedynie nieliczni. W pierwszym momencie zwróciłem się do jednego z najlepszych kulturystów w naszym kraju, w tym momencie już weterana – Jakuba Potockiego.

Diametralnie odmieniło to moje postrzeganie i dotychczasowe poglądy w wielu kwestiach związanych z doskonaleniem swojej sylwetki. Poszedłem za ciosem – szkolenia, seminaria, wykłady z najlepszymi kulturystami, trenerami, dietetykami, doktorami, sędziami zawodów kulturystycznych, czy prezydentami federacji sportów sylwetkowych w Polsce. Moja pazerność samodoskonalenia się trwa do dziś.

 Wraz ze wzrostem świadomości moich treningów, odżywiania się, oraz możliwości własnego ciała zmieniał się obraz mojego ciała. Co jakiś czas zdarzało mi się słyszeć pytanie odnośnie zawodów. Zdecydowanie należę do osób, którzy znacznie wyraźniej widzą swoje niedoskonałości, wady i braki, niźli zalety. Często miałem w głowie obraz siebie samego, na kulturystycznej scenie, lecz w życiu realnym wydawało mi się to niesamowicie odległe. Jednak pytania i ‚zaczepki’ znajomych, a nierzadko też ludzi których nie znałem dawały do myślenia. Wiosną 2013 podjąłem decyzję o swoim kulturystycznym debiucie w federacji IBFA. Były to zawody Mr.Universe we Włoszech, gdzie udało mi się zdobyć „brąz”.

Dziś już sam wspieram swoich podopiecznych na ich drodze do wymarzonej sylwetki, szykuję się do kolejnych startów, oraz nadal nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, by poza własnymi korzyściami dzielić się nią z innymi każdego dnia.

Usługi z zakresu konsultacji dietetycznych, treningów personalnych oraz sporządzania indywidualnych planów odżywiania wraz z ćwiczeniami dostosowanymi do jego możliwości, wieku, celu i stanu zdrowia.

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach

Osiągnięcia:

-Certyfikowany trener kulturystyki i fitness.

-Kulturysta, zawodnik reprezentacji Polski Federacji IBFA.

-II miejsce na Mr International IBFA w Wielkiej Brytanii

-I miejsce w OPEN-Mistrzostwa Podkarpacia w kulturystyce.

-II miejsce w kat. juniorów-Mistrzostwa Polski federacji WBBF w Tczewie.

-III miejsce w Mistrzostwach Europy, oraz III Mr. Universe IBFA w kategorii juniorów.

-IV miejsce w kat. +85kg -XVIII Mistrzostwa Pruszkowa w kulturystyce.

Uczestnik licznych szkoleń z zakresu dietetyki, metod treningowych, oraz sposobami walki z otyłością.

 

 

Located in: Lubelskie