BCAA dla kobiet

BCAA to popularne odżywki, które stosować mogą nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Warto zaznaczyć, że są to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, które doskonale budują masę ciała. Wszystko, dlatego, że pobudzają one syntezę białek, a także zwiększają wydzielanie hormonów anabolicznych. Współcześnie aminokwasy te mają bardzo szerokie zastosowanie w sporcie i wbrew pozorom używają ich nie tylko mężczyźni, ale i kobiety, ponieważ dostarczają energii, dzięki czemu wysiłek fizyczny może być w jeszcze większym stopniu intensywniejszy.

Jak działają aminokwasy BCAA?

Do aminokwasów rozgałęzionych zaliczamy walinę, leucynę oraz izoleucynę. To właśnie te trzy elementy stanowią 1/3 białka, które znajduje się w naszych mięśniach. BCAA zapobiegają rozpadowi mięśni, nawet wówczas, kiedy mamy do czynienia z intensywnymi ćwiczeniami, a także uwalniają glutaminę w czasie treningu tlenowego. Aminokwasy zaleca się wszystkim sportowcom oraz osobom żyjącym bardzo aktywnie, zarówno płci męskiej jak i żeńskiej. – odpowiada specjalista ds. żywienia Piotr Kermes, ekspert kfd.pl.

Jeśli sięgniemy po aminokwasy BCAA musimy dostarczać je w posiłkach, ponieważ organizm nie ma możliwości ich syntezowania. Zarówno panie jaki i panowie sięgają po nie, aby wykorzystać je jako źródło energii, wspomóc swój wysiłek fizyczny a także wspomóc pracę hormonu wzrostu. Osoby, które regularnie zażywają ten rodzaj aminokwasów mogą cieszyć się szybszym przyrostem masy mięśniowej, a także lepszą wydolnością fizyczną i szybszym metabolizmem, co jest szczególnie ważne podczas odchudzania.

BCAA także dla kobiet

Niegdyś istniało przekonanie, że aminokwasy BCAA to preparaty stworzone wyłącznie dla mężczyzn. Jednakże dziś sięgają po nie także kobiety, zwłaszcza te, które pragną uprawiać sport, pracować nad swoją sylwetką i z dnia na dzień cieszyć się jeszcze lepszą kondycją.

Wpływ odżywek BCAA dokładnie został przebadany, dlatego istnieje pewność, że jest on bezpieczny dla kobiecego organizmu. Co więcej działanie preparatu uchodzi także za bardzo skuteczne, zaś efekty pojawiają się w krótkim czasie. Regularne stosowanie preparatu zwiększa beztłuszczową masę ciała. Dodatkowo aminokwasy rozgałęzione możemy także zastosować podczas diet odchudzających, ponieważ wpływają one na szybszą utratę tłuszczów. - dodaje Piotr Kermes.

Łatwo można zauważyć, słuchając opinii specjalistów i dietetyków, że regularne zażywanie aminokwasów BCAA są nie tylko substancjami pozytywnie działającymi na kobiecy organizm, ale przynoszą również szybkie i bezpieczne efekty. Warto zauważyć, że panie stosujące aminokwasy BCAA w swojej codziennej diecie w mniejszym stopniu odczuwają zmęczenie, a to przekłada się automatycznie nie tylko na codzienne funkcjonowanie, ale także na czas i intensywność ćwiczeń. Dzięki aminokwasom rozgałęzionym BCAA trening każdej kobiety, ale także mężczyzny staje się skuteczniejszy a jego efektem jest znakomita kondycja a także piękna i wymarzona sylwetka bez odrobiny tłuszczu.

Autor: Aneta Rachwał-Adamczyk

http://kfd.pl